Батькам та дітям


Дыхательные упражнения2-Норбеков


Віртуальна екскурсія "Мапа стадіонів України"

Віртуальна екскурсія "Мапа стадіонів України"

Дізнатися більше про Оздоровчі системи  (вебмікс)


Оздоровча система М.Норбекова

Система Норбекова - це ціла комплексна програма, розроблена для самовдосконалення людини, яка в 1998 році визнана найефективнішою з альтернативних оздоровчих систем. Правда, визнала її такою Міжнародна Асоціація незалежних медичних експертів, членом якої, мабуть, можна стати після заочної форми навчання через інтернет.
Заплативши, як годиться, за саме навчання, а заодно і за гріючий душу "Сертифікат" з присвоєнням спеціальності в різних областях психоаналітики, психології і так далі.
Сам Мірзакарім Норбеков позиціонує себе як члена ряду академій, наприклад РАПН - "Російської Академії природничих наук". Мабуть, це та сама організація, яка і надала йому гучні наукові ступені - доктор педагогіки, психології та філософії в медицині.
Та сама, членом якої був і Г.П. Грабовий, прийнятий туди за "відкриття способу запобігання катастроф" і засуджений згодом за шахрайства.
Ну що можна сказати про рівень РАПН, якщо академіком її може стати навіть людина, яка не має вищої освіти. Багато членів цієї "академії" від науки далекі, не кажучи вже про те, що не мають компетентного освіти і визнаних у цьому науковому світі робіт.
преподносимая Норбековим система є навчальною, а не оздоровлює. А відновлення здоров'я, та зору в тому числі - це просто побічний ефект, що виникає в результаті роботи над собою і духовного зростання.
На сайтах, присвячених цій системі, запевняють, що вона в короткі терміни ефективна в лікуванні багатьох , навіть офіційно невиліковних, захворювань.
Сама ж система заснована переважно на самонавіянні.
Ніхто не стане заперечувати, що самонавіювання - це серйозна сила, під впливом якої більшість психосоматичних захворювань піддається лікуванню.
Зараз система Норбекова доопрацьована і складається з трьох рівнів:
1. Оздоровчий курс.
2. Основний курс.
3. Суфійський курс.
Оздоровчий курс описується в книгах автора методики "Досвід дурня, або ключ до прозріння" і "Верни здоров'я і молодість".
Оздоровчий курс, викладений у них, відшліфований колишньою дружиною Норбекова - Ларисою Фотином, професійним медиком. Перш за все, він широко відомий і викликає інтерес методом лікування захворювання зорових органів.
Комплекс вправ на поліпшення зору за системою Норбекова зовсім не оригінальний - він доступний і в інших джерелах, а запозичений, в основному, в американського окуліста Вільяма Бейтса, який розробив свою систему виправлення зору ще в 1896 році.
Безпосередньо самі вправи, основи яких почерпнуті Норбековим з літератури, допомогти можуть. Тільки зовсім не кожному, як обіцяється. І в цьому можна переконатися, ознайомившись із численними відгуками людей, які пройшли курси.
Акцент ставиться на психологічному та фізичному розслабленні, для чого пропонується маса вправ. Для досягнення необхідного результату необхідно також і наявність позитивних емоцій, цілеспрямованість і бажання вчитися.
Дану систему застосовувати можна не всім: обмеження існують для людей, які страждають на епілепсію, які мають аневризму судин і підвищений тиск, онкологічні захворювання, які страждають алкогольною або наркотичною залежністю, що приймають психотропні речовини або транквілізатори, що мають які-небудь психічні захворювання. Судячи зі списку протипоказань, можна припустити, що не так вже й безпечні ці вправи і методи самонавіювання, якщо вони чинять такий істотний вплив на психіку і нервову систему.
Вироблений Норбековим стиль викладу провокує виникнення сильних емоцій, виводячи психіку із стабільного стану і пригнічуючи критичне мислення.
Штучне напруження організму, мобілізованого на боротьбу із захворюванням, згодом призводить до погіршення загального стану. Припинення занять зводить нанівець і позитивний ефект від них, нерідко призводячи і до різних психозів і депресивним станам. При цьому вся відповідальність покладається лише на практикуючих, можливі погіршення стану яких пояснюється їх лінню, непослідовністю і не вірою в успіх.
Вправи для поліпшення зору за системою Норбекова
Перед початком виконання вправ необхідно за системою Норбекова розправити спину і посміхнутися у весь рот. Це допоможе штучно викликати позитивні емоції в собі. Рекомендується між вправами легко і часто моргати (для розслаблення очних м'язів).
Вправи на відновлення зору, описувані Норбековим, за його словами, несуть якийсь глибинний сенс. Спочатку потрібно подивитися в стелю, подумки рух очей продовжуючи на верхівку своєї голови. Потім - вниз, продовжуючи рух очей в область нашого горла. Вліво - увага одночасно йде далі, за ліве вухо. Так само і вправо, з уявним рухом очей за праве вухо.
Який же глибинний сенс цих уявних рухів? Норбеков стверджує у своїй книзі з самокритичним назвою "Досвід дурня, або ключ до прозріння", що по давньосхідних навчань в області верхівки сконцентрований пучок енергетичних каналів. А у зовнішніх країв очей знаходяться центри, пов'язані з жовчними протоками. Очі він назвав вікнами печінки. Уявним рухом очей за вуха ми впливаємо на печінку і жовчні протоки. І в цьому криється йде у старовину глибинний сенс ...
Важливо тільки не перестаратися і не перенапружити очі, що може привести до протилежного результату.
Для цього й існують вправи для розслаблення очей.
Виконується очима вісімка, потім очі розслабляються і дуже часто потрібно поморгати. Не слід ніколи щулити очі, а також відкривати їх занадто широко, тому що будь-яку напругу очей протипоказано.
Вправа на косоокість за системою Норбекова
Вправа повинна виконуватися в спокійній обстановці. Воно дуже ефективно при короткозорості, змушує працювати косі м'язи очей і сприяє розвитку бічного зору.
Потрібно скосивши очі подивитися на кінчик свого носа. Очі при цьому сходяться в одній точці. Потім розслаблено дивимося вперед, одночасно розподіляючи по сторонам увагу і намагаючись бічним зором охопити присутні предмети.
Робимо поперемінно: на кінчик носа, вперед, і бічним зором по сторонам. Потім на перенісся, вперед, і бічним зором по сторонам. І на точку між бровами, вперед, боковим зором по сторонам.
Кожен підхід потрібно повторити по 7-8 раз, повільно й плавно, з постійною американською посмішкою на обличчі. Потім поморгати очима і поплескати віями.
Вправа на розведення осей зору
яка дивиться на вказівні пальці, подносімие до кінчика носа. Потім пальці починаємо, навпаки, віддаляти від носа в різні боки. Кожне око при цьому повинен слідкувати за своїм пальцем - ліве око за лівим, а правий за правим пальцем. Робиться це бічним зором.
Те ж саме повторюємо, розводячи пальці не від кінчика носа, а від перенісся. Для відпочинку очей моргаємо після вправ.
Ці вправи повинні виконуватися: спершу з відкритими очима, потім із закритими очима, а потім вже тільки подумки. Так майже дослівно написано в книзі Норбекова.
Комплекс обов'язкових вправ системи Норбекова
Наклеюємо на скло маленьку поштову марку розміром приблизно 4 х 4 см з чітким малюнком, бажано в зелених тонах, які цілющі для очей. Наклеюємо трохи нижче рівня очей.
розташовується перед маркою на відстані 20-25 см від неї.
Вибираємо за вікном вдалині будь-який предмет з розпливчастими обрисами.
Розглядаємо 3-5 секунди марку на склі, потім погляд на такий же час переводимо на об'єкт за вікном, дивлячись на нього поверх картинки на склі. Плавно переводимо погляд з об'єкта на марку і знову. Якщо виникне напруга в очах, слід легко поморгати віями для розслаблення м'язів.
Виконувати цю вправу потрібно двічі на день в світлий час, але не менш ніж через дві години повинно пройти між повторами.
Обов'язкова і соляризація очей, відому вправу з методики Бейтса, трохи видозмінене Норбековим.
А також вправа "дихання очима", автором якого, мабуть є сам Мірзакарім Норбеков.
Крім очних вправ, є ще в цій системі масаж вушних раковин і суглобова гімнастика.
Хочу звернути увагу, що автор системи Мірзакарім Норбеков робить упор на те, що будь-які невдачі в результаті тренувань і можливі ускладнення від них відбуваються тільки від непослідовних або неправильних дій осіб, що займаються ними. Тому, якщо Ви вирішили поправити свій зір, на яке дуже сильно впливає довге знаходження за комп'ютером, або хоча б навчитися розслабляти очі, щоб призупинити падіння зору, дотримуйтесь інструкції точно по книзі самого автора, так як дослівно привести її тут не представляється можливим. Або зверніться до інших методиками. Моя мета полягає лише в тому, щоб дати якесь уявлення про цю систему, а вирішувати, чи займатися по ній - тільки Вам.
Шлях до здоров'я може бути складним і довгим. Але це зовсім не привід заглядати в рот тільки офіційній медицині, не продовжуючи шукати більш короткого шляху.

Немає коментарів:

Дописати коментар